Технологія укладання

Укладання бруківки складається з наступних етапів:

 

1. Проектування і заміри.

Будь-який виробничий процес починається із визначення розмірів ділянки, розрахунку витратних матеріалів, складання кошторису.

 

2. Вибір товщини бруківки.

Бруківка товщиною 4,5 см використовується для мощення велосипедних стежок, пішохідних доріжок, алей. Широко використовується для викладання сходів, терас. Така площа не повинна переносити навантаження, що відповідають руху транспортних засобів не більше як 2 тонни.

Бруківкою товщиною 6 см викладаємо стежки, доріжки, алеї, де передбачено в процесі експлуатації навантаження транспортних засобів із загальною вагою не більше 25 тонн.

Бруківка 8 см найчастіше використовується для будівництва доріг, стоянок та інш., де відбувається рух транспорту з масою понад 25 тонн.

 

3. Підготовка основи.

Впершу чергу необхідно вибрати із запроектованої ділянки зайвий шар грунту. Тут необхідно дотримуватись наступних вимог:

  • Під пішохідну зону – від 25 до 35 см від заданої висоти.

  • Під заїзд легкового транспорту – від 35 до 45 см.

  • Під заїзд вантажних автомобілів – від 60 см.

Якщо зайвий вибраний грунт є придатним для його подальшого використання на об’єкті, то залишаємо його за межами території мощення. Тепер необхідно провести всі необхідні підземні комунікації, такі як водовідведення, прокладання електрокабелів та ін.

Згідно запроектованих розмірів проводимо встановлення поребрика, бордюра, лотків для поверхневого водозабору. Ці елементи повинні бути встановлені на бетон, бажано з використанням арматури. Далі на підготовленій ділянці необхідно провести відшарування несучого шару – щебеневої основи від землі. Для цього використовуємо шар кварцевого піску або полотно -  геотекстиль. Несучий шар  виконуємо із щебня, гравію розміром 5-40 мм. Висота даного шару повинна бути меншою від запроектованої висоти поверхні на висоту бруківки та висоту вирівнюючого шару – підсипки. Останнім часом досить часто під пішохідні доріжки використовуємо в замін піска пісково-цементну суміш. Ділянки мощення, де передбачається сильне автомобільне навантаження доцільно верхню частину несучого шару виконати із армованого бетону товщиною не менше 15-20 см.

Добре пошарово утрамбувавши щебеневу основу засипаємо підсипкою, яка виконує роль вирівнюючого шару. Підсипку виконуємо у співвідношенні 1:5 (цемент : пісок) або із дрібного щебня розміром 2-5 мм.

 

4. Укладання бруківки.

Укладання бруківки необхідно починати з вирівнювання перших рядів за допомогою шнура і металевого правила. Висота мощення бруківки повинна бути не меншою 1 см над рівнем поребрика. Після замощення і підрізання необхідно всю площу ущільнити віброплитою.

 

5. Заключним етапом є посипання поверхні чистим піском, перемітання швів і прибирання території.